AdorePen | PSI 2020, Düsseldorf

Firma působí na českém trhu s reklamními propiskami již od roku 2002, v průběhu let se stala významným dodavatelem propisek pro reklamní agentury a velkoobchody kancelářským zbožím. V roce 2020 se podruhé prezentovala na mezinárodním veletrhu PSI v Düsseldorfu.

Popis projektu

Úkol:
Návrh a realizace výstavního stánku na mezinárodní veletrh PSI. Zaměření na prezentaci eko-friendly směřování sortimentu. Cílem bylo vytvořit takový stánek, který bude z větší části opakovaně aplikovatelný na různých veletrzích a prezentacích, v různé prostorové konfiguraci.
Problém: 
K dispozici byl již jen prostor s atypicky podlouhlým tvarem (9x2m), s masivním sloupem haly zasahujícím do výstavní plochy.
Řešení:
Koncept stánku vycházel z inspirace lesem a atakoval všechny 4 smysly:
„Zrak“ – kolem sloupu se postavil 3,5 m vysoký kmen dubu z autentického přírodního materiálu, včetně větví a přírodního mechu. Výstavní stolky, inspirované „kozou na řezání dříví“ byly vytvořeny na míru tesařem. V průběhu dne byla občas spuštěna studená přízemní mlha.
„Hmat“ – na podlahu se položila kvalitní imitace trávníku.Vstup do prostoru stánku byl spojený s nečekaným „zhoupnutím se“ na měkkém povrchu a tím evokací vstupu do mechového prostředí.
„Čich“ – v prostoru stánku byly neustále puštěny dvě aroma-lampy, vytvářející lehký čichový vjem lesních vůní.
„Sluch“ – v prostoru stánku byl puštěn nahraný zvuk lesa a zpěvu lesních ptáků.
Výsledný efekt:
Celé pocitové působení stánku bylo ve výrazně technickém prostředí veletrhu jako „klidová oáza“. Návštěvníci, ale i samotní vystavovatelé, se chodili na stánek opakovaně dívat, fotit se s ním, a užívali si chvíli pobytu v, pro podobný veletrh, lehce atypickém prostření.

178 h

trvalo vyrobení makety reálného dubového kmene